Купівля квартири в новобудові по переуступці

Адвокатське бюро “Кульчицький та партнери” перебуває в авангарді у сфері надання послуг з операціями із нерухомістю та надає юридичний супровід купівлі нерухомості у новобудовах. У зв’язку із тим, що ринок насичений чималою кількістю об’єктів нерухомості, які вже куплені – чимало людей пропонує продаж квартири по переуступці. Купівля квартири в новобудові по переуступці містить в собі деякі приховані ризики, про які Ви більш детально зможете дізнатися у цій статті.

Адвокатське бюро “Кульчицький та партнери” завжди в курсі останніх тенденцій на ринку нерухомості. Одною із таких нових тенденцій є купівля квартири в новобудові по переуступці. Проте, також нагадаємо Вам, що ми написали вже багато публікацій про те, як купити квартиру в новобудові безпечно: Юридичний супровід купівлі квартири у “новобудові”. Адвокат з нерухомості, Купівля нерухомості – консультація адвоката / юриста, Договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру, Юридичний аналіз Рубікон групДоговір про спільну діяльність при будівництві, Інвестиційний договір на будівництвоДоговір про участь у Фонді фінансування будівництваДоговір пайової участі у ЖБКЮридичний аналіз договору з купівлі нерухомості.

Перелічені вище статті є так званою базою знань, котра допоможе Вам розібратися у тонкощах купівлі житла в новобудовах та загалом на первинному ринку нерухомості.

Купівля квартири в новобудові по переуступці

Зазвичай по переуступці пропонує Вам купити квартиру інвестор у будівництво. На практиці Адвокатського бюро це були або особи, які купили квартиру на ранній стадії, або підрядники, які надавали матеріал, за що забудовник зобов’язався надати такому підряднику квартиру у майбутньому. В даному випадку вигода продавця очевидна, оскільки він отримав квартиру дешевше, а у готовому чи майже готовому будинку має намір реалізувати її дорожче.

Купівля квартири в новобудові по переуступці може відбуватися через декілька юридичних схем. Це є договір уступки права вимоги, поступка пайової участі за попереднім договором купівлі-продажу. Ці схеми є законні та регулюються Цивільним кодексом України. Проте їх суть потрібно достеменно розуміти.

Суть переуступки

Переуступка вимогиВи, як потенційний покупець, повинні чітко та свідомо розуміти, на що Ви погоджуєтесь. Переуступка являє собою таку схему: Ви вступаєте у договір, який був підписаний між попереднім інвестором та забудовником. Це означає, що Ви згідні зі всіма умовами договору купівлі квартири в новобудові. Такими умовами є ціна, строк здачі в експлуатацію, якість квартири, поверх квартири, площа квартири тощо.

Зазвичай, договори переуступки не містять додаткових умов та не вносять змін у основний договір. Вони лише замінюють сторону – покупця квартири із попереднього інвестора на Вас.

Договір переуступки – законний спосіб купівлі, проте містить ризики.

Можливі ризики при купівлі квартири по переуступці

Очевидно, якщо Ви читаєте цю статтю то хочете знати про можливі ризики при купівлі квартири по переуступці, та що найголовніше застерегти себе від них.

Серед основних ризиків при купівлі квартири по переуступці є такі:

  • можливість подвійного перепродажу квартири;

Може статися так, що попередній інвестор продав свої майнові права на квартиру декільком особам. Уникнути цього складно, здебільшого доводиться сподіватися на доброчесність продавця. Проте, договір переуступки має бути трьохсторонній. Його маєте підписати не лише Ви та попередній інвестор, а також забудовник. У свою чергу, забудовник має внести Вас у внутрішній реєстр покупців квартир. Таким чином, Ви надієтесь не лише на добросовісність продавця, а також і забудовника, який у свою чергу береже себе від негативної репутації на ринку.

  • проблеми у забудовника;

ПереуступкаЧасто перепродаж здійснюють особи, котрі знають, що у забудовника почалися певні проблеми та щоб зберегти свої інвестиції перепродають квартиру. Такими проблемами можуть бути значні борги забудовника, скасування дозвільних документів на будівництво, накладення арештів на забудову тощо.

  • підписання договору особами без повноважено;

Під час підписання договору переуступки обов’язково перевіряйте повноваження сторін на підписання такого договору. Від попереднього інвестора уповноважений підписати такий договір тільки цей інвестор. Від забудовника уповноважений підписати договір лише керівник. Звичайно, від цих осіб також можуть діяти і треті особи по довіреності, з якою обов’язково слід ознайомитися. Якщо договір підписує неуповноважена особа – договір втрачає чинність і відповідно Ви втрачаєте право на квартиру.

  • вступ у договір із невигідними умовами;

Зазвичай переуступка відбувається так. Ви домовляєтесь про зустріч із інвестором, оплачуєте йому кошти готівкою, підписуєте договір переуступки і все. При цьому, Ви не розумієте у який договір Ви вступили, бо не ознайомлювалися із ним. Ви вступаєте у договір, який було укладено між попереднім інвестором та забудовником. Часто трапляється ситуація, коли у тому договорі були вкрай невигідні умови, або ж занижена ціна на квартиру. Тому, може вийти ситуація, коли здача будинку не можлива із вини забудовника. В цьому випадку Ви будете претендувати на суму компенсації не ту, яку Ви заплатили попередньому інвестору, а саме на ту, яка прописана у договорі, в який Ви вступили. Часто це буває вдвічі, ато й втричі дешевше вартості квартири.

Інвестиції повинні бути розумними та юридично правильними.

Супровід при купівлі квартири по переуступці

Інвестування значної суми коштів у нерухомість несе ризики. Завжди перевіряйте юридичну сторону такої інвестиції. У цьому може допомогти адвокат з нерухомості, та зокрема, фахівці Адвокатського бюро “Кульчицький та партнери”. Ми надамо Вам належний, об’єктивний супровід купівлі та збережемо Ваші інвестиції від неоправданих ризиків.

Замовити