Реєстрація ФОП (ПП) у 2018 році

Для того, аби розпочати власний бізнес потрібно не лише мати ідею, можливості для її реалізації. Також потрібно все організувати у юридичній площині. Реєстрація ФОП (ПП) – одна з найпростіших способів організувати бізнес в Україні, та у Львові. У статті детально розкрито порядок реєтрації ФОП (ПП) у м. Львів.

Реєстрація ФОП (ПП)

Державна реєстрація ФОП (ПП) регулюється в Україні такими законодавчими актами: Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”. Також, Міністерством юстиції України затверджено Форму 10, котра є заявкою для реєстрації підприємця.

Для реєстрації ФОП (ПП) у м. Львів в 2018 році потрібні такі документи:

  1. паспорт громадянина України;
  2. ідентифікаційний код платника податків.

Якщо ФОП (ПП) бажає зареєструвати іноземець, тоді потрібно:

  1. підстави для перебування в Україні та постійне місце проживання (посвідку на постійне або тимчасове місце проживання);
  2. отримати у Державній фіскальній службі ідентифікаційний код платника податків.

Якщо замість Вас реєстрацію ФОП (ПП) здійснює представник – потрібно нотаріально завірену довіреність. Середня вартість довіреності у м. Львів складає 300 грн.

Особливості реєстрації ФОП (ПП) у м. Львів

ФОП ЛЬВІВ 2018Для того, щоб зареєструвати фізичну особу-підприємця (ПП) потрібно визначити види діяльності, тобто КВЕД. Перелік КВЕДів, тобто видів економічної діяльності, затверджений Державною фіскальною службою України. Ознайомитися із ним можна за посиланням.

Крім того, потрібно визначитися із системою оподаткування, на котрій буде перебувати підприємець. Фізична особа-підприємець може перебувати на двох системах оподаткування: спрощена або загальна системи.

Якщо підприємець перебуває на загальній системі – КВЕДи для нього не відіграють особливого значення, потрібно вказати деякі, проте, можна займатися й іншими видами діяльності. Проте, якщо Ви плануєте перебувати на спрощеній системі оподаткування – потрібно конкретно визначити КВЕДи відповідно до яких Ви будете здійснювати діяльність. Спрощена система оподаткування діє тільки в межах КВЕДів обраних Вами під час реєстрації (в майбутньому можна внести зміни та додати бажані КВЕДи).

Спрощена система оподаткування для ФОП (ПП) у 2018 році

ФОП (ПП) Львів 2018Незважаючи на те, що у медійному просторі є чимало інформації про скасування спрощеної системи оподаткування – станом на зараз вона діє. При реєстрації ФОП (ПП) Ви можете обрати 4 групи оподаткування.

Перша, друга, третя групи оподаткування можуть бути обрані будь-яким ФОП (ПП). Четверта група оподаткування передбачена лише для сільськогосподарських підприємств. Щодо ставок податку, то Податковий кодекс України у 2018 році визначає наступні:

  • для першої групи оподаткування встановлена ставка у межах до 10% від прожиткового мінімуму;
  • для другої групи оподаткування ставка встановлена у межах до 20% від мінімальної заробітної плати;
  • третя група – єдина група, котра може працювати з юридичними особами. Для цієї групи встановлена ставка у розмірі 3%, якщо Ви будете платником ПДВ, та у розмірі 5%, якщо Ви не будете платником ПДВ.

Щодо звітного періоду, то для першої, другої та четвертої груп платників єдиного податку це календарний рік. Для третьої групи спрощеної системи звітним періодом є квартал.

Увага! Для того, щоб зареєструвати ФОП (ПП) у Львові чи Львівській області Ви повинні мати місце реєстрації (прописки) у межах Львівської області.

Реєстрація ФОП (ПП) – Заява

Після обрання системи оподаткування та КВЕДів можна подавати заяву про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, яка затверджена Міністерством юстиції України і є Формою 10. (Завантажити заяву).

Хоча заява легко у заповненні, проте, надам декілька рекомендацій, які дозволять подати на 100% вірно заповнену заяву.

  • заяву можна заповняти як на ком’ютері, заповнюючи клітинки, так і роздрукувавши вручну;
  • одна клітинка в заяві – одна буква;
  • в заяві є поля всього для 21-го КВЕДу. У Вас є можливість обрати більше. Для цього потрібно додати ще один аркуш заяви з додатково заповненими КВЕДами;
  • коли заповнюєте графу адреса, то потрібно вписувати назву адреси повністю. До прикладу, не писати “І. Франка, 65” чи “Івана Франка, 65”, бо це не правильно. Правильним варіантом є – “Проспект Івана Франка, 65”.

Бізнес Львів

Реєстрація ФОП (ПП) у м. Львів – Подання заяви

Маючи на руках повністю заповнену заяву про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця та документи, що до неї додаються – їх потрібно подати. Заяву у м. Львові можна подати у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), який є у кожному районі міста. Ознайомитися із місцем розташування ЦНАПів у м. Львів можна за посиланням.

Пам’ятайте! ЦНАП у Ратуші не здійснює державну реєстрацію бізнеса. Цим займаються лише Центри, що розміщені у районах.

Подавши заяву – реєстратор вносить відомості про Вас у Єдиний державний реєстр підприємств, установ та організацій (ЄДРПОУ) та автоматично повідомляє про Вашу реєстрацію Фіскальну службу, Статистику та Пенсійний фонд. Ви автоматично будете перебувати на загальній системі оподаткування. Разом із реєстрацією, або на протязі 10-ти днів після реєстрації можна подати заяву про реєстрацію платником спрощеної системи оподаткування. (завантажити заяву). Крім того, разом із заявою про застосування спрощеної системи оподаткування Ви зобов’язані завести книгу обліку доходів.

Щоб зареєструвати книгу обліку доходів Вам потрібно:

  • придбати цю книгу (вона продається у канцелярських товарах в самій податковій, коштує 20 грн);
  • прошити книгу (прошити можна в податковій);
  • заповнити ініціали та пронумеровати сторінки книги.

Після цього подаєте її податковому інспектору та пропечатану книгу можете забрати на протязі 10-ти днів з моменту подання.

Нюанси при реєстрації ФОП (ПП) у 2018 році

Якщо Ви вірно пройшли всі попередні кроки, або просто скористалися нашими послугами і отримали всі документи для здійснення підприємницької діяльності залишається ще декілька важливих питань.

З якого моменту можна почати здійснювати підприємницьку діяльність?

Ви можете почати здійснювати підприємницьку діяльність з моменту внесення відомостей у державний реєстр.

З якого моменту я буду зобов’язаний сплачувати податки?

Податкові зобов’язання починають нараховуватися з дня внесення відомостей в реєстр про те, що Ви здійснюєте підприємницьку діяльність.

Які мінімальні суми податків у 2018 році для ФОП (ПП)?

У 2018 році ФОП (ПП) у разі відсутності найманих працівників зобов’язаний сплачувати:

  • у разі перебування на 1-й групі спрощеної системи оподаткування: 819,06 грн – єдиний соціальний внесок; 372,30 грн – єдиний податок.
  • у разі перебування на 2-й групі спрощеної системи оподаткування: 819,06 грн – єдиний соціальний внесок; 744,60 грн – єдиний податок.
  • у разі перебування на 3-й групі спрощеної системи оподаткування: 819,06 грн – єдиний соціальний внесок; та 5% від суми отриманих доходів, у разі коли Ви не є платником ПДВ; 3% від суми отриманих доходів, у разі коли Ви є платником ПДВ.

Реєстрація ФОП (ПП) Львів

Пам’ятайте, правильно підібравши систему оподаткування можна значним чином зменшити витрати Вашого бізнесу. До цього слід відноситись максимально відповідально та із прорахунком на майбутнє структурувати власну справу.

Замовити