Реєстрація торгової марки

Реєстрація торгової марки у Львові здійснюється Адвокатським Бюро Кульчицький та Партнери без залучення патентного повіреного, що значно здешевлює процес реєстрації торгової марки. Переважна більшість думає, що зареєструвати торгову марку має право лише патентний повірений, тобто – зареєстрований відповідно до закону представник у справах інтелектуальної власності, який надає фізичним та юридичним особам допомогу і послуги, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, представляє інтереси у Державній службі інтелектуальної власності, а також судових органах, кредитних установах, у відносинах з іншими фізичними та юридичними особами, реалізує права іноземних осіб чи осіб без громадянства, які мають постійне місцезнаходження поза межами України у відносинах з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності. В Україні – це Державна служба інтелектуальної власності України. Насправді, для того, щоб зареєструвати торгову марку користуватись послугами патентного повіреного не обов’язково – це Ваше право. Я би радив, скористатись послугами громадських організацій, таких, наприклад, як Всеукраїнська громадська організація “Менеджмент інтелектуальної власності”, які, до речі, є партнерами Адвокатського Бюро. Реєстрація торгової марки у такому випадку, здійснюється не менш професійно, але в декілька разів дешевше.

Навіщо реєстрація торгової марки?

У моєму випадку реєстрація торгової марки була необхідна для того, щоб зареєструвати домен в зоні UA, найчастіші приклади, коли необхідна реєстрація торгової марки це:

  • виділення Вашої компанії та її продукції серед конкурентів;
  • зростання репутації Вашої компанії;
  • гарантія якості Вашого товару і бізнесу, посилення позитивного іміджу та престижу;
  • гарантія ексклюзивності використання складових Вашої ТМ (назва, логотип, слоган) на ринку для даних товарів і послуг;
  • юридичний захист і вагомість у випадку судових розглядів;
  • РЕєстрація торгової маркиохорона Ваших товарів і послуг від незаконної імітації та контрафакту (внесення до митного реєстру);
  • збільшення вартості компанії в процесі «розкрутки»
    бренду;
  • можливість продажу або передачі частини прав на використання торговельної марки за матеріальну винагороду;
  • можливість реєстрації домену порядку «.ua».

На веб-сторінці Державного підприємства “Український інститут інтелектуальної власності” є чудова стаття, де чітко описано навіщо потрібна реєстрація торгової марки.

 

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)