Адвокат у господарському суді касаційної інстанції

Після того як справу у господарському суді розглянув суд першої та апеляційної інстанції, рішення у цій справі набирає законної сили і може бути оскаржене адвокатом у господарському суді касаційної інстанції.

Особливістю розгляду касаційною інстанцією справи є та обставина, що касаційна інстанція перевіряє правильність застосування господарськими судами норм матеріального і процесуального права.

Адвокат у господарських справах у суді касаційної інстанції, складаючи скаргу, аналізує рішення господарського суду, саме з точки зору законності застосування судом тих чи інших норм матеріального і процесуального права.

Одночасно з поданням касаційної скарги, адвокат у господарському суді касаційної інстанції може подати клопотання про зупинення виконання рішення господарського суду. Тоді рішення суду не буде виконано, і в разі його скасування не доведеться займатися поворотом виконання рішення.

Розгляд справи в господарському суді касаційної інстанції має свої процесуальні особливості, які адвокат повинен знати та уважно планувати процес перегляду справи.

Вивчивши і проаналізувавши судові рішення господарського суду першої та апеляційної інстанцій, адвокат у господарських справах може підготувати мотивовану касаційну скаргу і провести справу в господарському суді касаційної інстанції.
У Вищому господарському суді України касаційна скарга розглядається за правилами розгляду справи у суді першої інстанції за винятком процесуальних дій, пов’язаних із встановленням обставин справи та їх доказуванням.
Касаційна інстанція використовує процесуальні права суду першої інстанції виключно для перевірки юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення у рішенні або постанові господарського суду.

Адвокат у господарському суді касаційної інстанціїАдвокат у господарському суді касаційної інстанції забезпечує:

  • Отримання адвокатом судових рішень, які підлягають оскарженню;
  • Уважне вивчення судових рішень господарського суду першої та апеляційної інстанцій;
  • Вивчення адвокатом матеріалів справи у господарському суді;
  • Підготовка та подання касаційної скарги;
  • Підготовка та подання клопотання про зупинення оскаржуваних судових рішень у господарській справі;
  • Ознайомлення з іншими касаційними скаргами, підготовка і подача на них заперечень;
  • При необхідності, підготовка доповнень до скарги;
  • Підготовка адвокатом у господарських справах виступу в суді касаційної інстанції.

Надійний адвокат у господарських справах у Львові

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)