Податкові злочини відносяться до правопорушень у сфері економічної діяльності. Схеми ухилення від податків широко відомі і найчастіше використовуються юридичними особами для оптимізації оподаткування. Це обумовлено заплутаністю податкового законодавства та надмірне податкове навантаження. Адвокат з податкових спорів спеціалізується на захисті у кримінальних справах, пов’язаних з ухиленням від сплати податків і зборів з організацій і фізичних осіб, невиконанням обов’язків податкового агента, приховуванням майна або коштів необхідних для сплати податків або зборів. Основним законодавчим актом, який регулює ці питання є податковий кодекс України.

адвокат з податкових спорів

Дуже складно дати які-небудь гарантії щодо результату конкретної справи. Але участь адвоката з податкових спорів дозволить домогтися самого головного – дотримання законних прав довірителя. Цього іноді буває достатньо для успішного завершення справи.

У даний час, практично будь-яка юридична особа може стати об’єктом податкової перевірки, результатом якої може бути порушення кримінальної справи і початок кримінального переслідування.

Не застраховані й звичайні громадяни, які іноді й не підозрюють того, що при вчиненні деяких угод або операцій необхідно платити податки.

Часто, відкриття кримінальної справи використовується для тиску, вимагання, захоплення або витіснення з бізнесу.

адвокат з податкових спорівРозслідування податкових злочинів, особливо пов’язаних з діяльністю юридичної особи, викликає певні труднощі і носить тривалий характер. Це пов’язано з тим, що у справі, як правило, необхідно призначити і провести цілий ряд судових експертиз, допитати свідків, провести виїмку документації.

Своєчасне звернення до адвоката іноді дозволяє запобігти порушення кримінальної справи, оскільки на стадії проведення досудового розслідування вдається мінімізувати можливі ризики. Якщо кримінальну справу вже порушено, то допомога адвоката, стає необхідною, оскільки самостійно здійснити захист практично неможливо.

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)