Купівля нерухомості – консультація адвоката / юриста

Купівля нерухомості відповідальна справа, яка приховує у собі чимало ризиків. Консультація адвоката з нерухомості, або юриста з нерухомості допоможе застерегти себе від усіх підводних камнів.

Адвокатське бюро “Кульчицький та партнери” професійно займається юридичним супроводом купівлі нерухомості тривалий час та володіє значним досвідом. Купівля нерухомості – справа відповідальна та небезпечна. Для того, аби купити квартиру чи будинок потрібно володіти певною інформацією, про яку ми розповімо у цій статті.

Купівля нерухомості – можливі ризики

Купівля нерухомості, під чим мається на увазі купівля житла в новобудові, купівля котеджу, або ж навіть купівля житла на вторинному ринку носить чимало ризиків. Ось перелік ризиків із якими Ви можете зіштовхнутися:

  1. Відсутність дозвільних документів на будівництво;
  2. купівля нерухомостіНевірне цільове призначення земельної ділянки;
  3. Відсутність прав на земельну ділянку, на якій ведеться забудова;
  4. Накладення арешту на земельну ділянку, на якій ведеться забудова;
  5. Перебування продавця нерухомості в процедурі банкрутства;
  6. Наявність значних боргів продавця нерухомості, зокрема, податкових боргів;
  7. Будівництво більшої кількості поверхів, аніж передбачено у дозволі;
  8. Неможливість відмовитися від купівлі квартири у подальшому;
  9. Затримка у здачі в експлуатацію будинка;
  10. Відсутність комунікацій: газу, світла, води;
  11. Наявність значних недоліків у квартирі: розбиті вікна, відсутність вентиляції, непроведені комунікації тощо;
  12. Наявність кримінальних проваджень щодо забудовника, або інших гучних судових справ, що можуть негативно відобразитися на об’єкті будівництва;
  13. Відсутність ліцензії генерального підрядника на будівництво;
  14. Незаконна схема продажу житла;
  15. Зобов’язання укласти договір з експлуатуючою організацією забудовника, відповідно отримання завищених комунальних платежів;
  16. Прописання невигідних умов у договорі продажу для покупця квартири.

Перелік ризиків, на жаль, не є вичерпний. В кожній індивідуальній ситуації можуть бути свої приховані ризики. Аби їх всіх мінімізувати потрібно скористатися послугами адвоката з нерухомості.

Рекомендуємо: Юридичний супровід купівлі квартири у “новобудові”. Адвокат з нерухомості.

Способи купівлі нерухомості

Адвокатське Бюро “Кульчицький та партнери” неодноразово описувало можливі способи купівлі житла в новобудові, зокрема:

Щодовше ринок нерухомості функціонує – тим більше способів купівлі житла пропонується. Їх велика кількість пов’язана із тим, що забудовник хоче мінімізувати свої юридичні ризики та витрати та перекласти їх на покупця нерухомості. При цьом, застосовуючи різні маркетингові тонкощі для продажу.

Перевірка нерухомості при купівлі

Юридична перевірка нерухомостіАдвокатське бюро “Кульчицький та партнери” пропонує комплексну перевірку об’єкту нерухомості, з ментою уникнення можливих ризиків, перелічених у розділі “Купівля нерухомості – можливі ризики”. Крім того, команда професійних адвокатів з нерухомості попередить і про інші можливі ризики при купівлі нерухомості.

Ми здійснюємо комплексну перевірку об’єкта забудови, яка складається з таких розділів:

  • перевірка земельної ділянки;
  • перевірка дозвільних документів;
  • перевірка контрагентів (компаній, що беруть участь у забудові);
  • перевірка пропонованого забудовником способу купівлі (тобто договір, який ви підписуватимете).

Після детального аналізу Ви отримаєте вичерпний перелік можливих ризиків, способи їх усунення, а також зможете чітко для себе вирішити чи готові Ви придбавати цю нерухомість.

Податки при купівлі нерухомості

У разі перевірки успішної перевірки об’єкту нерухомості, який Ви бажаєте придбати потрібно знати про оподаткування. Воно здійснюється на момент, коли будинок зданий в експлуатацію і буде відбуватися процедура оформлення права власності.

Особа має оплатити такі податки:

1. 1% – державний збір за реєстрацію права власності;

2. 1% – внесок у Пенсійний фонд України.

Увага! Особі може бути повернуто внесок у Пенсійний фонд України, у разі купівлі нерухомості вперше.

Законом України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” у п. 9 ст. 1 встановлено, що громадяни, які придбвають житло вперше звільняються від сплати внеску у Пенсійний фонд України. Особливістю є те, що цей внесок має бути сплачено обов’язково для того, щоб нотаріус зміг здійснити посвідчення договору купівлі. Проте, внесок може бути повернути пізніше шляхом звернення до адміністративного суду.

Адвокатське бюро “Кульчицький та партнери” з цього питання набуло успішну судову практику. Завдяки цьому бюро пропонує комплексний супровід купівлі нерухомості. Починаючи із моменту провірки, продовжуючи супроводом на підписання, а також, у майбутньому надає можливість повернення надміру сплачених податків на Вашу нерухомість.

Замовити