Оформлення спадщини через суд

Оформлення спадщини через суд здійснюється тоді, коли необхідно поновити пропущений строк на прийняття спадщини, змінити черговість права на спадкування, або іншим чином відстояти своє право на отримання спадщини.

Найпоширенішим видом послуг адвоката у сфері спадкування у Львові є безумовно поновлення пропущеного строку на прийняття спадщини.
Слід нагадати, що строк на прийняття спадщини становить 6 місяців з часу відкриття спадщини. Протягом цього терміну, спадкоємці, які не проживають разом із спадкодавцем мають звернутись до нотаріуса з заявами про прийняття спадщини.

Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою

Якщо спадкоємець, який не проживає разом із спадкодавцем не звернувся про прийняття спадщини, то він вважається таким, що пропустив строк і відповідно втратив право на спадкування.

За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини

Що ж робити, якщо “дорога родина” не дає згоди на поновлення терміну прийняття спадщини? Залишається один вихід

оформлення спадщини через суд

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини

Законодавство дозволяє звернутись до суду з проханням поновити строк для прийняття спадщини. Якщо Ви саме на цій стадії, то рекомендую не ризикувати та звернутись за юридичною допомогою, яку Вам може надати адвокат у Львові зі спадкових справ.

Належними відповідачами у спорах про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини є спадкоємці, які прийняли спадщину, або територіальні громади в особі органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
При розгляді справи про визначення додаткового строку на прийняття спадщини не потрібно залучати нотаріуса, державну нотаріальну контору в якості третіх осіб

Як слідує із судової практики розгляду цивільних справ про спадкування, для встановлення додаткового строку для прийняття спадщини потрібно довести в позовній заяві поважність причин пропущення первинного шестимісячного строку встановленого Цивільним кодексом України. Зокрема, поважними є причини, пов’язані з об’єктивними, нездоланними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Зокрема, такими причинами можуть бути – стан здоров’я спадкоємця, його перебування за кордоном на навчанні, на роботі, у тривалому відрядженні, відбування покарання і неможливість прибуття для прийняття спадщини тощо. Такі обставини мають бути підтверджені відповідними доказами.

Бувають випадки, коли спадкоємці другої або третьої черги (двоюрідні брати, сестри, племінники)  доглядають та турбуються про спадкодавця, а  рідні діти або батьки зовсім про нього забувають. Разом з тим, коли людина помирає – вони тут же з’являються та претендують на спадщину. У такому разі можна змінити черговість одержання права на спадкування за договором або рішенням суду. Як це зробити читайте у наступній цій статті про зміну черговості на спадкування.

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)