Оформлення спадщини через суд здійснюється тоді, коли необхідно поновити пропущений строк на прийняття спадщини, змінити черговість права на спадкування, або іншим чином відстояти своє право на отримання спадщини.
Найпоширенішим видом послуг адвоката у сфері спадкування у Львові є безумовно поновлення пропущеного строку на прийняття спадщини.
Слід нагадати, що строк на прийняття спадщини становить 6 місяців з часу відкриття спадщини. Протягом цього терміну, спадкоємці, які не проживають разом із спадкодавцем мають звернутись до нотаріуса з заявами про прийняття спадщини.
Якщо спадкоємець, який не проживає разом із спадкодавцем не звернувся про прийняття спадщини, то він вважається таким, що пропустив строк і відповідно втратив право на спадкування.
Що ж робити, якщо “дорога родина” не дає згоди на поновлення терміну прийняття спадщини? Залишається один вихід
оформлення спадщини через суд
Законодавство дозволяє звернутись до суду з проханням поновити строк для прийняття спадщини. Якщо Ви саме на цій стадії, то рекомендую не ризикувати та звернутись за юридичною допомогою, яку Вам може надати адвокат у Львові зі спадкових справ.
При розгляді справи про визначення додаткового строку на прийняття спадщини не потрібно залучати нотаріуса, державну нотаріальну контору в якості третіх осіб
Як слідує із судової практики розгляду цивільних справ про спадкування, для встановлення додаткового строку для прийняття спадщини потрібно довести в позовній заяві поважність причин пропущення первинного шестимісячного строку встановленого Цивільним кодексом України. Зокрема, поважними є причини, пов’язані з об’єктивними, нездоланними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Зокрема, такими причинами можуть бути – стан здоров’я спадкоємця, його перебування за кордоном на навчанні, на роботі, у тривалому відрядженні, відбування покарання і неможливість прибуття для прийняття спадщини тощо. Такі обставини мають бути підтверджені відповідними доказами.
Бувають випадки, коли спадкоємці другої або третьої черги (двоюрідні брати, сестри, племінники) доглядають та турбуються про спадкодавця, а рідні діти або батьки зовсім про нього забувають. Разом з тим, коли людина помирає – вони тут же з’являються та претендують на спадщину. У такому разі можна змінити черговість одержання права на спадкування за договором або рішенням суду. Як це зробити читайте у наступній цій статті про зміну черговості на спадкування.