Найчастіше причинами оскарження рішення страхової компанії та подання позову до суду на страхову компанію є те, що страховик відмовляється виплачувати кошти, та те, що він занижує розмір виплати. В основному, страхові компанії неправомірно відмовляють, тому слід своєчасно послатися на правові норми і запобігнути негативним наслідкам.
Оскарження рішення страхової компанії
У першу чергу, слід подбати про доказову базу, яка необхідна для отримання страхової виплати. Вона знадобиться у разі відмови страхової компанії здійснювати цю виплату та для оскарження незаконного рішення страхової компанії.
Якщо розглядати випадок оскарження рішення про відмову у виплаті за договором добровільного страхування, так званого КАСКО, то тут багато залежить від того, чи виконано страхувальником (особою, яка застрахувала свою відповідальність) усіх вимог договору. Тому, одразу ж після настання страхового випадку варто повідомити страховика. Більшість компаній встановлюють термін у 24 години після страхового випадку, інакше заяву на страхову виплату навіть не буде розглянуто. Суд, якщо не було повідомлено протягом однієї доби про цей випадок, стає на сторону страховика. Крім того, під час подачі документів до страхової компанії для виплати, на всіх екземплярах варто проставити дату подачі документів з підписом працівника страховика. Це допоможе вам зобов’язати страховика діяти у терміни, визначені законодавством, а у суді це буде додатковим доказом.
Позов до суду
Під час подання позовної заяви необхідно визначити підсудність справи. Щодо визначення підсудності у справах про оскарження рішення страхової компанії судова практика йде не однозначно. По-перше, в багатьох договорах страхування визначається договірна підсудність, тоді доведеться подавати позов за місцем знаходження страхової компанії і це може спричинити значні витрати для доїзду до суду, до прикладу, коли офіс страхової компанії знаходиться в іншому місті. Крім того, на відносини страхування поширюється Закон України Про захист прав споживачів, а це вже означає, що позов можна подати за місцем проживання поживача, або за місцем виконання договору.
Не рідко труднощі з вибором підсудності виникають навіть у досвідчених юристів, тому рекомендуємо звернутися до фахівці з АБ “Кульчицький та Партнери”, які проаналізують Вашу ситуацію та зможу визначити підсудність та допомогти зі зверненням до суду.
Також варто правильно обрахувати ціну позову, тобто суму яка підлягатиме відшкодуванню. У позовні вимоги варто включити судові витрати, витрати на правову допомогу, рахунок з СТО, а також не забути про моральний збиток. Також не варто забувати сплатити судовий збір, про що до позовної заяви необхідно докласти чек про оплату.
Перелік документів для позову на страхову компанію
- позовна заява та квитанція про оплату судового збору;
- копія договору страхування;
- копія перелік документів, що подавалися до страхової компанії;
- копія заяви про виплату страхового відшкодування
- копія листа страхової компанії, в якому йдеться про відмову від виплати;
- копія розрахунків з страховою компанію, та аргументація у разі заниження суми виплати;
- копію документів від Поліції про ДТП;
- копія платіжних документів на витрати (евакуатор, лікар, адвокат, готель тощо).
Фахівці Адвокатського бюро завдяки багатолітньому практичному досвіду з оскарження рішень страхових компаній, зберуть пакет необхідних документів для подання позовної заяви до суду та здійснять повний правовой супровід справи аж до отримання коштів.