Поділ майна після розлучення

Поділ майна після розлучення відбувається за згодою подружжя, або за рішенням суду. Питання розподілу майна може виникнути як під час шлюбу, так і після його розірвання. Якщо Ви розірвали шлюб і майно зареєстроване не на Ваше ім’я, то Вам слід ініціювати його розподіл чим швидше, тим краще. Своєчасний поділ майна після розлучення – це запорука Вашого майбутнього. Якщо ж Ви перебуваєте в шлюбі, то розділити майно має сенс при виникненні можливості його втрати, боргів чоловіка або його неправомірних дій з відчуження майна.

Представлення інтересів з такого важливого питання краще всього довірити адвокату, який має досвід у справах з поділу майна після розлучення. Це збереже Ваш час, нерви і гроші. Адвокат може зібрати докази, підготувати і пред’явити позовну заяву до суду, клопотати про накладення арешту на майно.

Не варто ризикувати і вести справу про позділ майна самостійно. Найменша помилка може залишити Вас без майна. Адже протилежна сторона обов’язково скористається послугами адвоката або юриста.

Поділ майна після розлучення

Юридична допомога, яку може надати адвокат по поділу майна, включає в себе консультації, ведення переговорів, представлення інтересів в суді.

Поділ майна після розлученняЗ точки зору закону, все рухоме і нерухоме майно, яке було придбано подружжям в період шлюбу є їхньою спільною сумісною власністю. Винятком є ​​майно, яке було придбано подружжям за безплатним угодам такими як дарування або приватизація.

Майно, нажите в період так званих фактичних шлюбних відносин, не входить до складу спільного майна подружжя і не підлягає поділу після розлучення. Крім того, поділ майна після розлучення не відбувається щодо майна переданого у власність будь-кого з подружжя шлюбним договором.

Сімейним кодексом України визначено трирічний термін позовної давності для пред’явлення вимог про поділ майна. Термін слід обчислювати з моменту розірвання шлюбу.

Крім того, позовна давність на поділ майна після розлучення може обчислюватись з того моменту, коли колишній чоловік (дружина) дізнався про порушення своїх прав або повинен був дізнатись, що його права порушені. Наприклад, чиняться перешкоди в користуванні майном, робляться спроби до відчуження майна і т.д.

Слід зазначити, що само по собі розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності подружжя на майно, набуте за час шлюбу. Проте розпорядження таким майном після розірвання шлюбу здійснюється колишнім подружжям виключно за взаємною згодою відповідно до положень Цивільного Кодексу України, оскільки, в таких випадках презумпція згоди одного з подружжя на укладення другим договорів з розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності подружжя вже не діє.

Дізнатись про вартість юридичних полуг з поділу майна після розлучення.

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)