Поділ спадщини

поділ спадщиниСпадкове майно може перейти у власність кільком спадкоємцям. У цьому випадку, кожен з них буде власником частки в майні, наприклад, частки в квартирі. Таке положення викликає безліч незручностей для спадкоємців. Неважливо, чи ви є власником половини квартири або її десятої частини. Будь-яке розпорядження таким майном має відбуватися за згодою його власників. Цивільний кодекс України містить правила, згідно з якими, спадкоємці вправі поділити спадкове майно за згодою сторін. Якщо згоди не буде досягнуто, то вирішити питання про поділ спадщини можна шляхом звернення до суду. У такому питанні краще покластися на досвід і знання адвоката у спадкових справах.

До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Поділ спадщини

Поділ спадщини може бути проведений з виплатою грошової компенсації, наприклад, за частку в квартирі або земельній ділянці. Можливо поділити спадщину так, щоб кожному спадкоємцеві перейшло в особисту власність конкретне спадкове майно. Наприклад, один із спадкоємців отримує квартиру, а інший земельну ділянку з будинком і машину.

При розподілі садщини, суд бере до уваги багато обставин. Наприклад, проживання зі спадкодавцем на момент смерті, користування спірним майном та його склад, а також багато іншого. Для отримання необхідного результату у справі, важливо правильно написати позовну заяву, підготувати та подати до суду докази. Всі ці дії повинен здійснювати кваліфікований адвокат по спадкових справах, який добре знайомий з особливостями судового провадження у такій категорії справ.

Послуги адвоката по спорах про поділ спадщини:

  • Юридична консультація з питань розділу спадкового майна;
  • Ведення переговорів з метою врегулювання питання про розподіл спадщини в досудовому порядку;
  • Розробка та написання угод про розподіл спадкового майна;
  • Підготовка позовної заяви та інших необхідних для ведення справи в суді документів;
  • Ведення справ з питань розділу спадкового майна в суді;
  • Оскарження судових рішень, підготовка апеляційних, касаційних скарг чи заперечень на них;
  • Ведення справ про розділ спадщини в судах апеляційної та касаційної інстанцій.

 Ціни на юридичні послуги

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)