Продаж частки в ТОВ нерезидентом

В Україні юридичними особами можуть володіти як резеденти, так і нерезеденти України. Інколи потрібно здійснити продаж частки в ТОВ нерезидентом. В статті розказується покроково як продати частку в Товаристві з обмеженою відповідальністю нерезедетом, не важливо чи це фізична особа, чи юридична.

Продаж частки в ТОВ нерезедетом – підготовка

Першим етапом для реалізації продажу є підготовка, зокрема, підготовка документів. Для того, аби провести цю операцію потрібно настуні документи:

  • паспорт та ідентифікаційний код продавця та покупця;
  • переклад паспорта нерезедента на українську мову, завірений нотаріально;
  • якщо нерезедент – юридична особа – потрібно довідку з країни, де така особа зареєстрована, про те, що вона досі існує.

Перелік документів є базовим та підійде під всі випадки. На підставі перелічених документів потрібно підготувати документи, договір та заяву для проведення транзакції.

Документи, що необхідно подати державному реєстратору

Для того, аби внести відомості в реєстр про те, що було продано частку в ТОВ нерезедентом – договору недостатньо. Навпаки, договір слухує лише формально-юридичним кроком до акту приймання-передачі частки в статутному капіталі.

Саме акт приймання-передачі згідно нового закону “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” є документом, на підставі якого можна внести зміни в реєстр та саме цей документ буде вимагати державний реєстратор.

Окрім акту приймання-передачі необхідно подати реєстраційну форму 3. Ця форма обов’язкова до подання, в ній потрібно заповнити сторінки, в яких відобразити нових учасників та нові частки у статутному капіталі товариства. 

Якщо нерезедентом є юридична особа, то пригодиться довідка про яку згадували в попередньому розділі. А саме, довідка з країни реєстрації іноземної юридичної особи про те, що така юридична особа існує. Ця довідка обов’язково має бути з апостилем. В Україні її потрібно легалізувати. А саме, потрібно перекласти та завірити нотаріально.

Чи потрібно вносити зміни в статут?

Згідно нового закону “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” відомості про розмір частки в статутному капіталі є не обов’язковою для зазначення в статуті. Звичайно, в разі бажання написати частки можна. Проте, у подальшому треба буде вносити зміни постійно не лише в реєстр, а й у статут. Тому, з метою спрощення та оптимізації – можна не вписувати таку інформацію в статут.

Якщо у вас є старий статут де частки в статутному капіталі описані – вам потрібно впершу чергу провести реєстраційну дію без внесення змін в статут. А статут просто привести у відповідність до чинного законодавства наступною дією, за яку до червня 2019 року не стягується адміністративний збір.

Як перевірити частки учасників в ТОВ

Якщо ви здійснили Продаж частки в ТОВ нерезедетом та хочете перевірити чи операція пройшла успішно – вам потрібно перевірити ці відомості в реєстрі за посиланням

Оскільки відомості про юридичні особи є відкритими, зокрема, і відомості про частки їх учасників – ви можете з легкістю перевірити як свої частки, так і частки в будь-якій іншій юридичній особі за допомогою пошуку за найменуванням.

Продаж частки в ТОВ нерезидентом – короткий графічний підсумок

Продаж частки в ТОВ нерезидентом

Замовити