Страхова компанія не сплачує кошти

страхова компанія не сплачує кошти За статистикою з проблемою повної або часткової невиплати страхового відшкодування зустрічається кожен третій водій, який потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, особливо коли йдеться про виплату за полісом “цивілки”.  Частими є випадки, коли страхова компанія винуватця тягне з виплатою, або платить значно меншу суму коштів ніж необхідно для ремонту пошкодженого транспортного засобу.

Як діяти у тому випадку якщо Страхова компанія не сплачує кошти страхового відшкодування?

Перш за все, Вам потрібно пересвідчитись чи вчинили Ви всі необхідні дії та чи подали Ви всі необхідні документи для того щоб отримати страхове відшкодування. Дії водія у разі ДТП та перелік необхідних документів можна переглянути у нашій попередній публікації.

З приводу того, що страхова компанія не платить повністю або частково страхове відшкодування можна звернутись до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. На веб-сторінці Комісії є зразок звернення У цьому зверненні слід в довільній формі описати Вашу ситуацію та додати відповідні документи, які підтверджують, що страхова компанія не сплачує кошти.

Як показує практика, скарга в Нацкомфінпослуг допомагає вирішити проблему зі страховою компанією в одному з десяти випадків

Якщо подано всі необхідні документи і з моменту подання заяви минуло більше трьох місяців, а страхова компанія і далі не платить страхового відшкодування, то Ви маєте право звернутись до суду за захистом своїх прав та стягнення страхової виалвти, пені та інфляційних втрат.

Для звернення з позовом до суду про стягнення страхового відшкодування Вам необхідно мати:

  • підтвердження факту Вашого звернення до страхової компанії за виплатою страхового відшкодування, або лист-відмову у виплаті страхового відшкодування;
  • докази, які підтверджують розмір заподіяної шкоди (висновок експерта щодо заподіяної шкоди);
  • докази, які підтверджують вину іншого учасника у ДТП (постанова суду, вирок тощо);
  • копію страхового полісу винуватця.

У позовній заяві слід просити суд стягнути суму страхового відшкодування зі страхової компанії на Вашу користь, а також ставити вимоги до винної у ДТП особи з приводу заподіяної Вам моральної шкоди.

На веб-порталі Адвокат-онлайн Ви можете переглянути Зразок позовної заяви про стягнення недоплаченої суми страхового відшкодування та пені

Разом з тим, слід зазначити, що для отримання повного відшкодування матеріальної та моральної шкоди в повному обсязі, слід звернутись до адвоката, який складе позовну заяву та зможе відстояти Ваші права в суді і Ви гарантовано отримаєте позитивний результат.  Адвокат зі стягнення страхового відшкодування.

Користуючись послугами адвоката, Ви нічого не втрачаєте. У разі задоволення позову, всі витрати на правову допомогу, в т.ч. і витрати на адвоката будуть стягнуті судом з Відповідача на Вашу користь. 
 

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)