Який строк затримання підозрюваного ? Адвокат по кримінальних справах

Строк затримання особи без ухвали слідчого судді, Строк затриманнясуду не може перевищувати 72 годин з моменту затримання. Допомога адвоката у кримінальній справі при затриманні.

Згідно ч. 2 ст. 211 Кримінально-процесуального кодексу України, затримана без ухвали слідчого судді, суду особа не пізніше 60 годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до суду для розгляду клопотання про обрання стосовно неї запобіжного заходу.

Особа є затриманою з моменту, коли вона силою або через підкорення наказу змушена залишатися поряд із уповноваженою службовою особою чи в приміщенні, визначеному уповноваженою службовою особою.

Слід зазначити, що затримати особу без ухвали слідчого судді, суду можна лише у двох випадках, передбачених ч. 2 ст. 207 КПК України, а саме:

  • при вчиненні або замаху на вчинення кримінального правопорушення;
  • безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні.

Відповідно до ст. 210 КПК України, уповноважена службова особа зобов’язана доставити затриману особу до найближчого підрозділу органу досудового розслідування, в якому негайно реєструються дата, точний час (година і хвилини) доставлення затриманого та інші відомості, передбачені законодавством.

Уповноважена службова особа, що здійснила затримання, зобов’язана надати затриманій особі можливість негайно повідомити про своє затримання та місце перебування близьких родичів, членів сім’ї чи інших осіб за вибором цієї особи.
Крім того, уповноважена службова особа, що здійснила затримання, зобов’язана негайно повідомити про це орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правової допомоги.

Таким чином, особі, яку затримали гарантується право на адвоката, який надасть їй необхідну правову допомогу.

Необхідно пам’ятати, що затриманий має право на першу вимогу мати захисника і побачення з ним до першого допиту з дотриманням умов, що забезпечують конфіденційність спілкування, а також після першого допиту – мати такі побачення без обмеження їх кількості й тривалості.

Строк затримання підозрюваного у злочині

Якщо особу затримують у звязку з підозрою у вчиненні злочину, такій особі, відповідно до ч. 2 ст. 278 КК України, письмове повідомлення про підозру затриманій особі вручається не пізніше 24 годин з моменту коли розпочав свій відлік строк затримання. У разі якщо особі не вручено повідомлення про підозру після двадцяти чотирьох годин з моменту затримання, така особа підлягає негайному звільненню.

Відповідно до ч. 5 ст. 208 КПК України, про затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину, складається протокол, в якому, крім відомостей, передбачених статтею 104 цього Кодексу, зазначаються: місце, дата і точний час (година і хвилини) затримання, підстави затримання; результати особистого обшуку; клопотання, заяви чи скарги затриманого, якщо такі надходили; повний перелік процесуальних прав та обов’язків затриманого.
Протокол про затримання підписується особою, яка його склала, і затриманим. Копія протоколу негайно під розпис вручається затриманому, а також надсилається прокурору. Такі дії дозволяють контролювати та віслідковувати строк затримання особи.

Надійний адвокат у кримінальних справах у Львові.

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)