Відшкодування матеріальної шкоди

Відшкодування матеріальної шкоди заподіяної у зв’язку з дорожньо-транспортною пригодою може здійснюватись будь-яким з нижчевказаних способів:

  • шляхом звернення до страхової компанії, де був застрахований винуватець у ДТП;
  • шляхом зверенння до Моторного (транспортного) страхового Бюро України (у разі відсутності полісу страхування відсутності у винної особи);
  • шляхом звернення до винної особи, у разі недостатності страхового відшкодування сплаченого страховою компанією.

Особа, якій заподіяна матеральна шкода внаслідок ДТП має право на її відшкодування на підставі ст.ст. 1187, 1188 Цивільного Кодексу України та ст. 22, 28 Закону України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”.
До матеріальної шкоди заподіяної внаслідок ДТП відноситься шкода заподіяна життю, здоров’ю, майну особи.

До шкоди заподіяної життю та здоров’ю потерпілого відноситься:

  • шкода, пов’язана з лікуванням потерпілого;
  • шкода, пов’язана з тимчасовою втратою працездатності потерпілим;
  • шкода, пов’язана із стійкою втратою працездатності потерпілим;
  • моральна шкода, що полягає у фізичному болю та стражданнях, яких потерпілий – фізична особа зазнав у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;
  • шкода, пов’язана із смертю потерпілого.

Слід зазначити, що для відшкодування заподіяної шкоди особа має довести, що вказана шкода їй дійсно заподіяна. Розмір шкоди має бути підтверджений належними та допустимими доказами.

Фахівці Адвокатської Кузні допомагають у визначенні переліку документів, які мають бути подані для отримання повного відшкодування матеріальної шкоди. Крім того, адвокати фірми допоможуть зібрати документи, яких не вистачає, правильно їх оформити та подати.

Відшкодування матеріальної шкодиЯк показує статистика, у 76% випадків страхові компанії відмовляють у виплаті страхового відшкодування та занижують його розмір, внаслідок недоліків у документах, які подає заявник. Зрозуміло, що не в інтересах страхової компанії роз’яснювати потерпілим порядок та підстави здійснення страхової виплати. У такому випадку, доцільно звернутись до фахівців своєї справи, які допоможуть в отриманні відшкодування матеріальної шкоди.

Перевагами адвокатів нашої компанії є те, що вони спеціалізується на страхових випадках пов’язаних з ДТП, а тому, мають великий досвід у вказаній категорії справ, що дозволяє нашим клієнтам отримувати максимально можливий розмір відшкодування матеріальної шкоди. Серед інших переваг, які пропонують адвокати у Львові це провадження справи без передоплати з боку потерпілої особи, що є унікальною пропозицією на ринку юридичних послуг, а також є своєрідною гарантією того, що компанія зробить все можливе для того щоб отримати відшкодування матеріальної шкоди, оскільки, лише у такому випадку адвокат зможе отримати свій гонорар.

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)