Винуватець ДТП не застрахований

Винуватець ДТП не застрахований у тому випадку, якщо у нього відсутній поліс обов’язкового страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів (“цивілка”, поліс “ОЦВ”).

Ви потрапили у ДТП, а винуватець ДТП не застрахований?

У такій ситуації, за умови, що у Вас є поліс ОЦВ, в дію вступає пункт “а” статті 41.1 Закону України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів“, де зазначено, що у разі заподіяння шкоди транспортним засобом, власник якого не застрахував свою цивільно-правову відповідальність – МТСБУ, за рахунок коштів фонду захисту потерпілих відшкодовує таку шкоду.
Моторне (транспортне) страхове бюро України є єдиним об’єднанням страховиків, які здійснюють обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам.
Членство страховиків у МТСБУ є обов’язковою умовою здійснення діяльності щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
МТСБУ є непідприємницькою (неприбутковою) організацією і здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», законодавства України та свого Статуту.
Детальнішу інформацію можна знайти на веб-сторінці МТСБУ.

Якщо винуватець ДТП не застрахований, то шкоду відшкодовує МТСБУ, але лише при наявності страхового полісу у потерпілого.

Порядок відшкодування шкоди МТСБУ.

Для того, щоб отримати страхове відшкодування від Моторного (транспортного) страхового бюро України необхідно виконати всі необхідні дії з фіксування факту ДТП та проведення оцінки розміру збитків. Як діяти потерпілому водієві у разі ДТП можна прочитати у моїй попередній статті – Дії водія у разі ДТП.

Щоб отримати відшкодування від МТСБУ, насамперед, слід підготувати та направити в МТСБУ заяву встановленого зразка, де вказуються обставини та учасники ДТП. МТСБУ перевіряє ці дані та “дає добро” на проведення оцінки завданих збитків та збір необхідних документів, які підтверджують факт настання страхового випадку та вину іншого учасника.

Винуватець ДТП не застрахований

Після того, коли всі документи зібрані, вони надсилаються на адресу Моторного (транспортного) страхового бюро, яке протягом трьох місяців здійснює виплату страхового відшкодування.

Отже, чинним законодавством України передбачено можливість відшкодування шкоди у разі, якщо винуватець ДТП не застрахований, але страхове відшкодування Ви отримаєте лише у разі дотримання процедури та при наявності у Вас діючого полісу ОЦВ.

Одночасно слід зазначити, що нерідко бувають випадки коли МТСБУ занижує суму страхового відшкодування, або  взагалі його не виплачує мотивуючи відсутністю тих чи інших документів.  Якщо Ви опинились у такій ситуації, прочитайте мою статтю про те, як діяти коли страхова компанія не виплачує кошти.

Особисто я рекомендую завжди мати при собі телефон адвоката по ДТП, якому телефонувати у разі необхідності, а також у тому випадку, коли винуватець у ДТП не застрахований. Адвокат по ДТП надасть Вам повний юридичний супровід Вашої справи. Адвокат забезпечить підготовку звідповідної заяви, збір необхідних документів, оцінку завданої шкоди експертом-оцінювачем (представником МТСБУ) та, у разі необхідності, відшкодування моральних збитків та судових витрат.

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)