Виїзд дитини за кордон без згоди батька (матері) дозволяється лише за рішенням суду. Якщо немає шлюбного договору про здійснення батьківських прав, суд зазвичай є на боці того, з ким зареєстрована і проживає дитина. Тим не менше, якщо батько чи мати не проживають з дитиною, то виїхати за кордон можливо, але треба отримати дозвіл суду на виїзд дитини за кордон. Порядок виїзду за кордон регулюється широким колом нормативно-правових актів, одним з яких є Закон України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України“. У статті 2 цього Закону зазначено, що за відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду.

Для звернення до суду необхідно скласти позовну заяву, відповідачем по якому буде інший з батьків. До позовної заяви додається копія листа, який надсилався, а також повідомлення про його вручення, з метою підтвердження письмового прохання про дозвіл на виїзд.

У позові необхідно просити суд дозволити виїзд дитини без дозволу другого з батьків. Грамотно скласти позов допоможе адвокат у Львові , який володіє практичними знаннями у цій галузі.

Виїзд дитини за кордон без згоди батька (матері)

Батьки мають рівні права і обов’язки щодо своїх дітей. Батьківські права не можуть здійсВиїзд дитини за кордон без згоди батьканюватися всупереч інтересам дитини. Всі питання, що стосуються виховання та освіти дітей вирішуються батьками за їх взаємною згодою, виходячи з інтересів і з урахуванням думки дитини.

Батьки мають рівні права у вихованні дітей, тому суд може зобов’язати другого з батьків не перешкоджати позивачу у поїздці з дитиною і задовольнити позов, дозволивши виїзд дитини за кордон.

Суд враховує необхідність в поїздці, бажання дитини, наявність куплених квитків, тривалість виїзду, час. Враховується періодичність і тривалість спілкування батька або матері з дитиною.

Наприклад, батько захотів відправитися з донькою в будь – яку країну, а мати не давала дає. Суд враховує, як часто батько спілкується з дитиною – якщо спілкування відбувається тільки на день народження і новий рік, то такому батькові без дозволу матері скоріш за все поїздку не дозволять.

Також суд розглядає необхідність поїздки для дитини – якщо вона допоможе дитині відпочити, розвинути кругозір, поліпшити здоров’я, то швидше за все її схвалять. І головне, на що зверне увагу в суд – це бажання самої дитини. Якщо вона не захоче їхати, то хто б не намагався – суд у поїздці відмовить і ви не зможете здійснити виїзд дитини за кордон без згоди батька чи матері.

Найголовніше, щоб інтереси дитини не були порушені. Не бійтеся захистити свої права і права дитини в суді.

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)