Визначення місця проживання дитини

Визначення місця проживання дитини регулюється нормами Сімейного кодексу України, відповідно до якого місце проживання неповнолітніх дітей визначається, як місце проживання їх батьків. З ким із них має проживати дитина, якщо батьки спільно не проживають, повинні визначити самі батьки. Якщо ж питання не вдається вирішити спільно шляхом переговорів, то місце проживання дітей визначатиме суд, за умови, що будь-хто з батьків звернеться до суду з позовом. Юридичну допомогу з питання визначення місця проживання дитини може надати адвокат.

Судова практика частіше визначає місце проживання малолітньої дитини за місцем проживання матері.

Визначення місця проживання дитини

У частині 1 ст. 161 Сімейного Кодексу зазначено, що спір про місце проживання неповнолітньої дитини може вирішуватися судом, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо цьогоЗ цього випливає висновок, що для того, аби почати судову справу необхідна наявністю трьох умов. Перша – батьки проживають окремо. Друга – спір ведеться щодо малолітньої дитини. Третя – дотримання особливої досудової процедури розгляду такого спору, якою має бути спроба досягти домовленості між батьками.

Визначення місця проживання дитиниЯк правило, до суду звертаються коли порушене право кого-небудь з батьків. Наприклад, батько відвіз дитину до себе і не дає матері бачитися з нею. Поки місце проживання неповнолітнього не визначено в судовому порядку, від подібних дій ніхто не застрахований.

Як показує практика, звертатися до суду необхідно при будь-якому натяку на виникнення спору. Для цього достатньо вказати, що між батьками виникла суперечка та про місце проживання дитини.

Як правило, якщо дитина проживає з батьком до судового рішення, то саме він, в подальшому, і буде визначати місце проживання дитини. Для підготовки доказів і участі в суді з даного питання, необхідно залучати адвоката який допоможе у справі з визначення місця проживання дитини.

Суд враховує прихильність дітей до кожного з батьків, спосіб і умови проживання батьків, їх моральні якості. Враховується можливість батьків забезпечити умови для розвитку та виховання дітей і багато іншого. По даній категорії справ рекомендовано проводити судові комплексні психолого – психіатричні експертизи.

Юридична допомога щодо визначення місця проживання дитини  надається адвокатом у Львові Олександром Кульчицьким .

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)