Як отримати страхову виплату з-за кордону (фото)

Як отримати страхову виплату з-за кордону цікаво буде дізнатись тим, хто потрапив у ДТП за кордоном не з власної вини. У даній статті Ви дізнаєтесь, які документи потрібно зібрати для того щоб отримати страхове відшкодування (страхову виплату) з-за кордону, якщо винною особою є іноземець.

Страхове відшкодування у разі ДТП за кордоном громадянину України (якщо він не винен у ДТП) буде виплачувати страхова компанія винуватця –  іноземця, яка застрахувала його цивільно-правову відповідальність.

Як ми вже згадували у цій статті про ДТП за кордоном, у першу чергу слід зафіксувати місце ДТП та викликати дорожню поліцію.

При можливості слід сфотографувати:

  • місце ДТП,
  • розташування транспортних засобів,
  • номерні знаки транспортних засобів,
  • страховий поліс іншого учасника ДТП,
  • пошкодження на автомобілях.

Коли приїде поліція, Вам слід буде заповнити отримати довідку про ДТП та при необхідності здати тест на стан алкогольного сп’яніння. Якщо винуватець буде очевидний, то Вам слід буде скласти Європротокол, якщо ж ніхто з учасників ДТП не буде визнавати своєї вини, то працівниками поліції буде складено протокол про ДТП.

Крім того, Вам слід буде отримати довідку про дорожньо-транспортну пригоду, а також довідку про обстеження на стан сп’яніння.

Після отримання вищевказаних документів Ви можете повертатись в Україну, де слід відразу відвідати станцію технічного обслуговування та отримати попередній рахунок на ремонт Вашого автомобіля.

rahunokОсновною умовою, є те, щоб вказана станція технічного обслуговування була сертифікована виробником запчастин та мала всі необхідні документи (свідоцтво про реєстрацію, свідоцтво платника ПДВ, тощо, копії яких слід отримати).

Як отримати страхову виплату з-за кордону?

Для того, щоб отримати страхову виплату з-закордону Ви можете спочатку звернутись із заяво до Моторного (транспортного) Бюро України. Таким чином, Ви зможете отримати точну назву та реквізити страхової компанії винуватця.

mtsbu

Після цього, Вам слід буде особисто, або за допомогою адвоката по ДТП звернутись до іноземної страхової компанії та надати всі необхідні документи. Як правило, у пересічних громадян з цим виникають труднощі, оскільки спілкування зі страховиком відбувається переважно мовою тієї країни де відбулась дорожньо-транспортна пригода, а також часто виникає необхідність у поданні додаткових документів.

За наслідками розгляду поданих документів іноземна страхова компанія може прийняти рішення про виплату страхового відшкодування або про відмову у виплаті страхового відшкодування, якщо вважатиме, що поданих документів не достатньо.

Враховуючи наведене, рекомендуємо Вам при ДТП за кордоном користуватись послугами спеціаліста у даній сфері, у такому випадку шанси отримати страхове відшкодування значно збільшуються.

Якщо Вам необхідно отримати страхову виплату з-за кордону зверність до нас. Ціни на юридичні послуги.

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)