Військовий квиток можуть отримати особи, які “вийшли” з призивного віку, згідно ст. 15 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який становить 27 років, в якому буде визначено вашу придатність до військової служби. 

Для того, аби отримати військовий квиток потрібно звернутися у військовий комісаріат за місцем проживання із заявою (приклад заяви подано нижче). З проблемою в отриманні військового квитка часто зіштовхуються особи, які після закінчення призивного віку офіційно працевлаштовуються, а раніше мали відстрочку.

Перелік документів для отримання військового квитка

  • заява;
  • копія паспорта та ідентифікаційного коду;
  • копія документа про освіту (в разі наявності);
  • копія свідоцтва про одруження (в разі наявності);
  • копія свідоцтва про народження дитини (в разі наявності);
  • приписне свідоцтво;
  • фотографії 3 шт, 3х4; (на звороті вказати прізвище).

Практика отримання військових квитків

Як отримати військовий квитокАналізуючи практику, у військовому комісаріаті чинять спротив і тиск на особу, яка бажає отримати відповідний документ, але це не законно, тому не варто хвилюватися. Крім того, часто відсутні бланки, тому процедура отримання військового квитка може затягнутися на деякий час.

Зустрічаються випадки, коли у військоматі не розглядають заяви, тому, щоб себе застрахувати потрібно чинити так: подати 2 примірника заяви, один з яких залишити собі із датою подання заяви; або ж надіслати заяву з всіма документами рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Потім має надійти відповідь від військового комісаріату про дату проходження комісії – це буде медогляд, після якого відповідна комісія може зробити 3 висновки: придатний до служби, обмежено придатний до служби, не придатний до служби. По всій з цих підстав видається військовий квиток. Проте, якщо особа придатна до служби її крім того, зарахують у запас, на підставі ст. 27 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. 

emblem_of_the_ukrainian_air_force-svgПраво на отримання військового квитка гарантоване кожному громадяну України чоловічої статі. Досвідчені юристи допоможуть Вам розібратися в оформленні документів при отриманні військового квитка, захистять ваші інтереси від протиправних відмов та посягань працівників військових комісаріатів.

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)