Як розлучитися через суд

Як розлучитися через суд. Якщо Ви хочете розлучитись через суд без допомоги адвоката, то це буде коштувати біля 800 грн., це за умови, що Ви придбаєте вже готові зразки документів для розірвання шлюбу, вартість яких на сторінці Розлучення онлайн становить від 150 до 350 грн.  в залежності від того чи є діти та чи є згода на розлучення. Якщо ж Ви захочете самостійно розлучитись, то Вам потрібно буде сплатити судовий збір в розмірі 0,4 мінімальної зарплатні (біля 550 грн.). Розірвання шлюбу на перший погляд не є складною юридичною процедурою, але це все-таки, юридична процедура, яка тягне за собою дуже багато юридичних наслідків, про які пересічний громадянин може навіть й не здогадуватись.

Як розлучитися через суд

Якщо Ви вирішили розлучитись через суд без допомоги адвоката, то Вам потрібно буде визначитись з наступними моментами:

 1. чи є згода іншого з подружжя на розірвання шлюбу?
 2. чи є спір щодо місця проживання дитини та участі у її вихованні?
 3. чи є спір щодо набутого за час шлюбу майна?
 4. чи є вимога сплати аліментів та чи є спір щодо розміру аліментів?

Якщо відповідь на запитання 2, 3 або 4 – позитивна, то я Вам рекомендую звернутись на юридичну консультацію до адвоката. У свою чергу, я для Вашої зручності пропоную Вам отримати таку юридичну консультацію, як в офісі так і онлайн через спеціальну форму на даному сайті.

Якщо спору щодо майна, дитини та аліментів немає, можна спробувати подати заяву про розірвання шлюбу самостійно.

Документи для розірвання шлюбу (розлучення).

Для  подання заяви про розірвання шлюбу Вам необхідно зібрати мінімальний перелік документів, а саме:

 • свідоцтво про одруження (оригінал);
 • свідоцтво про народження дитини/дітей (копія);
 • довідка Ф-2 про прописаних членів сім’ї (оригінал);
 • паспортні дані Позивача та Відповідача (копію паспорта робити не обов’язково).

Нагадую, вищевказаний перелік документів підійде, якщо немає спору, щодо аліментів, майна чи місця проживання дитини.

Коли документи зібрані, можна готувати позовну заяву про розлучення. Зараз в мережі Інтернет, в тому числі і на сайті Адвокат онлайн можна знайти безліч зразків позовних заяв про розірвання шлюбу. Можете скористатись такою нагодою і отримати зразок звідси позов про розірвання шлюбу.

Отже, позовна заява про розірвання шлюбу написана, документи зібрані, потрібно подавати заяву до суду. 

Заява про розірвання шлюбу подається до районного суду загальної юрисдикції за місцем прописки Відповідача. До заяви про розірвання шлюбу слід додати:

 • оригінал свідоцтва про одруження;
 • копію свідоцтва про народження дитини;
 • довідку щодо прописаних членів сім’ї Позивача;
 • копію позовної заяви з додатками для Відповідача;
 • оригінал квитанції про сплату судового збору

Заяву про розлучення можна подати за місцем проживання Позивача, лише у тому випадку, якщо Позивач проживає разом з дитиною, яка перебуває у нього на утриманні. Тут в нагоді стане довідка щодо прописаних членів сім’ї, або спеціальний акт балансоутримувача будинку.

Позовну заяву можна надіслати поштою, або подати в канцелярію суду. Після подання заяви слід очікувати повістку, яка мала би надійти на Вашу адресу протягом місяця з дня подання позовної заяви.

Або Ви можете скористатись послугами сервісу Розлучення Онлайн, та підготувати самостійно позовну заяву про розірвання шлюбу або скористатись послугми адвоката, який підготує Вам позовну заяву про розірвання шлюбу з повним пакетом документів, оплатить судовий збір, подасть позовну заяву до суду та зможе здійснити розлучення без Вашої присутності в суді. З розміром гонорару за таку роботу можна ознайомитись в розділі ціни на адвокатські послуги, де зазначено вартість послуг адвоката.

About Олександр Кульчицький

Адвокат, керуючий Адвокатського бюро Кульчицький та Партнери (м. Львів)