Дорожньо-транспортною пригодою (ДТП) зараз нікого не здивуєш і не шокуєш. Щодня на дорогах розбиваються тисячі машин, страждає велика кількість автомобілістів та членів їх сімей. ДТП, на жаль, стали звичним явищем. Аварії складно уникнути і вона може трапитись з кожним із нас, тоді нам в пригоді стане адвокат по дтп. Навіть якщо людина дотримується всіх правил дорожнього руху, немає ніяких гарантій, що інші водії робитимуть так само.

Адвокат по ДТП у Львові

Тим не менше, навіть при такій поширеності ДТП, мало хто знає, як грамотно поводитися в разі аварії. Люди роблять помилки, за які потім доводиться платити, якщо не позбавленням прав, то втратою певної суми грошей.

Потрапивши в ДТП, водії прагнуть залагодити проблему полюбовно, але навіть якщо це не вдалося і викликані співробітники ДАІ, в рідкісних випадках вони подзвонять адвокату по ДТП і проконсультуються про те, що краще робити в перші години після аварії. У результаті, втративши час і зробивши безліч помилок, люди заплутуються ще більше, після чого, все-таки, звертаються до юриста, щоб отримати послуги адвоката і просять підтримки у вирішенні непростої ситуації, але, на жаль, адвокат не завжди може допомогти, тому що потрібний момент вже втрачено, а необхідні дії не зроблені.

Що таке ДТП?

Мало хто знає, що відповідно до Правил дорожнього руху України дорожньо-транспортна пригода (ДТП) – подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

Отже, якщо транспортний засіб було пошкоджено не під час руху, а під час його стоянки, наприклад, внаслідок падіння дерева, або інших предметів, то таке пошкодження буде заподіяне не внаслідок ДТП. Це важливо пам’ятати, у тому разі, якщо транспортний засіб застрахований по КАСКО.

Першочергові дії водія у разі ДТП

Якщо водій потрапляє у ДТП, то відповідно до Правил дорожнього руху він повинен вчинити ряд невідкладних дій:

 • надати допомогу постраждалим особам, якшо такі є
 • зберегти сліди ДТП
 • не покидати місце ДТП
 • не вживати будь-які алкогольні чи наркотичні препарати
 • пройти освідування на стан сп’яніння
 • зафіксувати всі обставини ДТП
 • надати інформацію про себе іншому учаснику ДТП та поліції

Види та наслідки ДТП

Кожна дорожньо-транспортна пригода відрізняється від іншої ДТП своїми наслідками. Наслідки однієї ДТП можуть виражатись лише у незначному пошкодженні транспортних засобів, у той же час, інша ДТП може спричинити смертельні наслідки для однієї або навіть декількох осіб.

ДТП у Львові

Якщо внаслідок ДТП пошкоджено лише транспортні засоби, або лише “залізо”, як кажуть водії, то, у такому випадку можливо і не потрібна буде допомога адвоката по ДТП. Разом з тим, адвокат по ДТП у Львові – Олександр Кульчицький рекомендує тим, хто сумнівається у однозначності ситуації звертатись до адвоката.

На практиці часто зустрічаються випадки, коли під час оформлення ДТП протокол складають на одного водія, а потім – суд встановлює відсутність його вини у ДТП. Внаслідок чого, інший учасник ДТП “автоматично” з потерпілого перетворюється на винуватця.  Але навіть при таких умовах, у разі ДТП, є шанс вирішити суперечку на користь клієнта. Якщо автовласник звернеться до кваліфікованого фахівця, адвокат зробить все можливе для того, щоб захистити свого клієнта і мінімізувати або навіть повністю усунути заподіяну йому шкоду.

Якщо ви потрапили в ДТП, то Ви можете зв’язатися з адвокатом і порадитися про те, як найкраще вирішити ситуацію, що виникла.

Адміністративний штраф у разі ДТП

Відповідно до статті 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Як бачимо, штраф у разі ДТП становить 340 грн. (неоподатковуваний мінімум станом на 2017 рік становить 17 грн.)

Адміністративне стягнення у разі ДТП застосовується, якщо відсутні особи з травмами середньої та тяжкої важкості. У разі, якщо внаслідок ДТП будуть серйозно травмовані або загинуть люди, то настає кримінальна відповідальність.

Кримінальна відповідальність у разі ДТП

Адвокат по ДТП у ЛьвовіЯкщо внаслідок ДТП постраждали люди, то навіть при всій очевидності ситуації, адвокат по ДТП однозначно потрібен. На жаль, як свідчить практика, потерпілі особи вважають, що їм не потрібна допомога адвоката, оскільки їх захищає Закон. Однак, все частішими стають випадки, коли під час досудового розслідування за фактом ДТП у якій загинули або були серйозно травмовані люди, встановлюється відсутність складу злочину винуватця. Як правило, це стає можливим внаслідок необ’єктивного та упередженого розслідування. Одним з таких способів для уникнення відповідальності винуватця у ДТП є – фальсифікація вихідних даних і свідчень.

Хороший адвокат по ДТП у Львові завжди буде мати багато роботи, оскільки, як показує статистика, кількість ДТП не зменшується. У середньому, щомісяця в Україіні внаслідок ДТП гине біля 300 осіб. Це 10 осіб щодня. Статистика аварійності в Україіні вражає.

Відповідно до статті 286 КК України,

 • порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, – карається штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
 • Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, – караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
 • Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

close

Примітка. Під транспортними засобами в цій статті слід розуміти всі види автомобілів, трактори та інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші механічні транспортні засоби.

Адвокат по ДТП у Львові

Як вже було зазанчено вище, адвокат по ДТП, потрібен не лише, тоді коли Ви є винуватцем у ДТП, але й тоді, коли Ви є потерпілою у ДТП особою. Права потерпілого в ДТП теж потребують захисту. Адвокат допоможе та роз’ясить, як найкраще діяти при спілкуванні з іншим учасником ДТП, органами поліції, страховими компаніями та як поводити себе в суді. За допомогою адвоката по дтп у Львові Ви зможете захистити не тільки своє майно і свої нерви, а й можливо, уникнути позбавлення прав, або навіть й ув’язнення. Жоден водій не захоче знову стати пішоходом, тому, адвокат збере всі можливі докази для аргументації Вашої позиції в суді.

Послуги адвоката по ДТП

До послуг, які надає Кульчицький Олександр Сегійович, як адвокат по ДТП у Львові входить:

 • Консультування з питань адміністративного та кримінального права щодо ДТП;
 • Допомога у досудовому врегулюванні конфлікту;
 • Стягнення коштів внаслідок пошкодження транспортного засобу в ДТП зі страхових компаній та винуватців;
 • Юридичний аналіз матеріалів адміністративних та кримінальних справ – надання незалежного юридичного висновку, щодо дорожньо-транспортної пригоди;
 • Збір доказів у адміністративній та кримінальній справі
 • Допомога в проведенні незалежної експертизи та оцінки збитків;
 • Оскарження дій чи бездіяльності слідчого
 • підготовка клопотань щодо призначення та проведення експертиз для встановленн винуватців у ДТП
 • Підготовка та подання заяв і скарг до суду

Чому саме адвокат по ДТП у Львові, а не юрист

У разі ДТП, рекомендовано звертатись все-таки до адвоката по ДТП у Львові, оскільки адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування (крім випадків, встановлених цим Законом), склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Відповідно до Закону Украни “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, не може бути адвокатом особа, яка:

 1. має непогашену чи незняту в установленому законом порядку судимість за вчинення тяжкого, особливо тяжкого злочину, а також злочину середньої тяжкості, за який призначено покарання у виді позбавлення волі;
 2. визнана судом недієздатною чи обмежено дієздатною;
 3. позбавлена права на заняття адвокатською діяльністю, – протягом двох років з дня прийняття рішення про припинення права на заняття адвокатською діяльністю;
 4. звільнена з посади судді, прокурора, слідчого, нотаріуса, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги, вчинення корупційного правопорушення, – протягом трьох років з дня такого звільнення.

Адвокат по ДТП може захищати Ваші права в адміністративній справі на всіх стадіях процесу без вашої участі. Звернутися за юридичним захистом можна на будь-якій стадії процесу, і адвокат по ДТП у Львові Кульчицький Олександр Сергійович зробить все можливе для вирішення Вашої проблеми.

Дізнатись про вартість послуг

About Олександр Кульчицький