
Адвокат Олександр Кульчицький
Адвокат Олександр Кульчицький
Дорожньо-транспортні пригоди трапляються в Україні щохвилини. Статистика ДТП – вражає. В середньому за рік в Україні фіксується більше 150 тисяч дорожньо-транспортних пригод. На дорогах України гине від 5 до 10 осіб щодня. Серед них, часто є діти. Щороку, більше 30 тисяч людей отримують травми в ДТП різного ступеня тяжкості, немало стають особами з інвалідністю.
Це найпоширеніша причина нещасних випадків на дорозі, що зумовлена порушенням правил дорожнього руху водіями. Основними причинами ДТП у такому разі є:
Інколи причиною дорожньо-транспортної пригоди може бути технічна несправність транспортного засобу, що зумовлена одни із нижчевказаних факторів.
Порушення правил дорожнього руху пішоходами та велосипедистами – друга за чисельністю причина ДТП.
Важливо! У разі відсутності вини водія транспортного засобу – потерпілі пішоходи, велосипедисти та пасажири транспортного засобу та їх родичі МАЮТЬ ПРАВО на отримання страхового відшкодування, у разі ушкодження здоров’я, каліцтва чи смерті.
Основними причинами настання ДТП повязаних з недоліками інфраструктури:
Запам’ятайте – дії водія при настані дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) мають важливе значення на процес розвитку справи в подальшому. При чому, якщо при ДТП без потерпілих достатньо оформлення “Європротоколу”, то у разі ДТП з потерпілими – є ряд обов’язків, які водій зобов’язаний виконати. Важливо також розуміти порядок своїх дій у разі ДТП за кордоном.
Відповідно до п. 2.10 Правил дорожнього руху, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов’язаний:
Увага! Якщо у Вас є сумніви з приводу обставин та механізму ДТП, а також у тому, хто є винною особою у ДТП – зверніться до адвоката, який надасть Вам консультацію як діяти.
Дії страхувальника при настанні ДТП за кордоном описані на другому аркуші страхового сертифікату «зелена картка». А саме:
Захист у кримінальному провадженні
Захист водія у кримінальному провадженні за ст. 286 КК України. Захист підозрюваного та обвинуваченого здійснюється адвокатом. Адвокат по ДТП здійснює захист прав та інтересів водіїв, підозрюваних, обвинувачених та підсудних, у кримінальних провадженнях щодо порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, які спричинили тілесні ушкождення (середньої тяжкості та тяжкі) та/або загибель осіб.
Представництво інтересів потерпілого
Потерпілим у ДТП є особа, яка або сама потрапила в дорожньо-транспортну пригоду, або в ДТП потрапили її близькі родичі. Потерпілий має право подавати докази, клопотання, давати пояснення, знайомитись з матеріалами кримінального провадження, тощо. На практиці трапляється, що права потерпілого у ДТП практично не захищені, а тому, часто винні у ДТП особи уникають відповідальності.
Відшкодування заподіяної у ДТП шкоди
Особа, якій заподіяна шкода (матеріальна, моральна, шкода здоров'ю та ін.) має право на її відшкодування. Шкоду зобов'язана відшкодувати особа, яка заподіяла таку шкоду та/або страхова компанія. Внаслідок ДТП потерпілий має право на отримання страхового відшкодування в розмірі до 300 000 грн. У разі загибелі потерпілого, право на відшокдування мають його найближчі родичі.
Ознайомтесь із запитаннями, які нам найчастіше ставлять наші клієнти. Якщо відповіді немає – отримайте консультацію.
Мій чоловік загинув у ДТП, однак, отримати інформацію про стан слідства я не можу. Як мені діяти?
Досить поширеною є практика “ігнорування” слідчими правами потерпілих осіб, родичі яких загинули у ДТП. Якщо слідчий, котрий розслідує справу порушує Ваші права, то у такому випадку Вам необіхдно:
Я водій, який потрапив у ДТП – збив пішохода. Пішохід загинув. Я вважаю, що моєї вини у ДТП немає. Як мені діяти ?
Доброго дня, Оресте! Якщо водій вчинив наїзд на пішохода, внаслідок чого пішохід загинув, то у такому випадку ця справа буде розслідуватись Національною поліцією. Однак, не обов’язково, водій буде винним у ДТП. Вина водія буде наявна лише в тому випадку, якщо він порушив правила дорожнього руху, зокрема, якщо він після виявлення пішохода на дорозі мав технічну можливість уникнути зіткнення.
ДТП на Україні за участю автомобіля нерезидента та громадянина, який проживає за кордоном. Авто застраховане за кордоном. ДТП зафіксовано працівниками ДАІ. Європротокол не складався. Нерезидент свою вину не заперечує, суд наклав на нього адмінштраф, який він сплатив. Документи на відшкодування збитків по авто подано в МТСБ в Україні. Із отриманої інформації у країні нерезидента питання щодо відшкодування збитків погоджено страховою компанією нерезидента та матеріали передано в Україні. Із МТСБ отримано лист, що представником страхової компанії нерезидента в Україні є СК “ПЗУ Україна”. Однак, остання виплату не проводить, хоча і не заперечує право на відшкодування збитків. Минуло біля 6-ти місяців, відповідь одна і таж … справа на розгляді.
Могут ли по ч. 2 статьи 286 ККУ дать условный срок. Муж сбил бомжа на проезжей части. Мне в юридической компании сказали что нужен адвокат потому что мужа могут посадить. Но мой знакомый юрист говорит что только штраф будет.
Здравствуйте Анастасия, по ч.2 ст. 286 КК Украины могут дать реальный срок, но может быть и условный. Многое зависит от позиции Прокурора. Также у вашего мужа есть возможность заключит с прокурором договор о виновности, в котором согласовать меру наказания.